o mnie

Nazywam się Przemysław Lutomski.

Jako pływak poznałem życie zawodnicze od podszewki wraz ze wszelkimi radościami jak i wyrzeczeniami. Nauka w Stanach Zjednoczonych pozwoliła mi poznać w jaki sposób motywują się i trenują najlepsi na świecie atleci. Doświadczenie praktyczne jak i zawodowe rozszerzałem podczas wielu kursów, szkoleń i warsztatów związanych z fizjoterapią jak i neurolingwistycznym programowaniem.

Od 2006 roku pracuję z najlepszymi sportowcami na świecie. Wraz z nimi uczestniczyłem w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2008, Londynie 2012. Wspierałem, dbałem o integracę ich ciała umysłu, aby mogli osiągać ponadnormatywne wyniki. Jako wykładowca na poznańskim AWFie pomagam studentom zgłębiać tajniki medycyny dla sportu. To tu dzielę się wiedzą oraz doświadczeniem związanym z wyzwaniami jakie spotykamy w sporcie i życiu.

Od 2004 roku prowadzę prywatną praktykę fizjoterapeutyczną, holistycznie podchodzę do pacjentów. To tu rozkładamy na czynniki pierwsze przyczyny urazu. Lubię pracować z pacjentami, którzy stanowią pewne wyzwania medyczne, psychologiczne, fizjoterapeutyczne. Każdy pacjent ma swoja historię i tylko jej zrozumienie pozwala uzyskać zakładany efekt.

… i o tym jak myślę?

Pewnie nie raz zadajesz sobie pytanie czy zdołam to zrobić? Czy nie jest to zbyt trudne dla mnie? Postawienie pytania to pierwsze poddanie pod wątpliwość możliwości jego wykonania. Jeśli zdecydujemy się szukać potwierdzenia dlaczego może mi się nie udać wykonać tego zadania, jesteśmy prawie przekonani, że się nie uda. Dalej to już tylko kwestia kilku przykładów wskazujących naszą nieudolność, aby nie móc ruszyć z miejsca. Niestety wiele osób z naszego najbliższego otoczenia myśli i postępuje w ten sposób.

Czy możemy to zmienić?

Jestem przekonany, że tak! Jest to codzienna praca i poszukiwanie pozytywnej intencji w naszym działaniu i myśleniu. Uczestnicząc w wielu warsztatach, związanych z rozwojem osobistym, dostrzegłem jeden wspólny mianownik. “Każda rzecz, która spotyka nas w życiu, w ostatecznym rozrachunku służy naszemu dobru”. Jestem przekonany, że każde doświadczenie życiowe lub decyzja podjęta w myśl tej zasady będzie nas wzmacniała i dodawała wiary we własne siły. Im silniejsze nasze ciało tym silniejszy jest nasz umysł.